Pozytywny Pieniądz

Pieniądz | System monetarny | Bankowość | Ekonomia

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-07-16 15:16:34

SylwesterB
Administrator
Data rejestracji: 2018-07-16
Liczba postów: 32

Film.

Treść filmu "O kampanii Pozytywny Pieniądz".

Positive Money stara się osiągnąć cel aby zwiększyć świadomość i wyjaśnić skąd pieniądze pochodzą, kto tworzy i kto je kontroluje. Myślę, że wykonują fantastyczną pracę w tym zakresie. Niektóre z ich publikacji i informacji na stronie internetowej są bardzo łatwe do zrozumienia i rzucają światło na bardzo ważny obszar.
Jedną z dużych rzeczy, którą robimy jest to, aby zwykli ludzie mogli zrozumieć. Mnóstwo ludzi myśli, że ekonomia jest obszerna, zbyt pełna żargonu. Próbujemy ten żargon usunąć, uczynić dostępnym. Dużo ludzi jest zainteresowanych tym co robimy. Mamy rozległy zakres wspierających od 16-sto letnich uczniów szkół, aż do 85 letnich emerytowanych inżynierów, którzy się interesują tym: dlaczego jest tyle długu, dlaczego tak dużo niestabilność w gospodarce, dlaczego koszty życia są wyższe i wyższe. Positive Money jest naprawdę złożona z ważnych zwolenników. Oni są tym co pozwala organizacji rosnąć, czy organizować spotkania opowiadać ich przyjaciołom i rodzinie o Positive Money lub wspierać finansowo każdego miesiąca. Positive Money tak naprawdę jest po prostu swoimi zwolennikami.
Podstawowo my chcemy zniesienia władzy do tworzenia pieniędzy z dala od banków i przekazania jej do przejrzystego, odpowiedzialnego ciała publicznego które będzie działało w interesie publicznym. My myślimy, że to jest duży problem i my myślimy, że właściwie władza do tworzenia pieniędzy nie powinna być w rękach prywatnych. Pieniądze nie powinny być tworzone tak. Ja myślę, że władza do tworzenia pieniędzy powinna być zwrócona dla ludzi w gruncie rzeczy. Z czym naprawdę zmaga się Kampania PM jest to: jak łatwo włączyć się do Kampanii. Positive Money nawołuje do prawdziwych i znaczących zmian na drodze tego: jak działa system monetarny w UK. Nadzieją dla konferencji było, że pewna liczba ludzi z różnych okręgów wyborczych(elektoratu) - włączając ludzi pracujących w bankach w UK i bankach od ABC??? również ludzi z ruchów ochrony środowiska, ludzi od lewej strony sceny politycznej do prawej, tej całej koalicji ludzi, którzy mówili o tej samej sprawie, która jest ważna dla nich i łączy wokół tej sprawy. Oni patrzą i analizują dokładnie skąd pieniądze pochodzą - czyniąc to prostym do zrozumienia. Ja myślę, że to prawdopodobnie jeden z głównych powodów dlaczego wstrzemięźliwi włączają się do Positive Money. Więc, my w pięć lat doszliśmy do punktu, gdzie ludzie mają lepsze zrozumienie tego, co jest właściwie źle z systemem bankowym jaki jest dzisiaj, i zamiast rozmów ...no wiesz ... jak podregulować bieżący system bankowy aby uczynić go działającym trochę lepiej niż działa dzisiaj. My w kraju prowadzimy rozmowy o tym jak zasadniczo zreformować go. Tak aby mieć stabilny system bankowy, stabilną gospodarkę mniej długu, mniejszą nierówność. I przez ten długi czas setki tysięcy ludzi włączyło się do ruchu w zakresie narodowym jak i międzynarodowym, który chce tak dużo ludzi włączyć, co jest niemożliwym dla ludzi z władzą aby dokonać zmian i uniknąć pytania: Dlaczego nie możemy mieć naszego systemu takiego aby służył ludziom w panice???

O kampanii Pozytywny Pieniądz. Film na kanale Positive Money UK.

Offline

Stopka

Forum oparte na FluxBB